Ulice v Obelkovicích už mají své názvy

15. února 2018 v 20:28 |  Co právě komise řeší

Ulice v Oblekovicích už mají své názvy

Na pojmenované ulice si letos budou zvykat občané Oblekovic, městské části Znojma. Zastupitelé na svém včerejším zasedání schválili názvy ulic, které na podzim minulého roku projednávala speciálně k tomu ustanovená pracovní skupina. K návrhům se následně vyjadřovali i samotní občané. Oblekovice budou mít nově celkem 22 ulic.
Poprvé se záměr pojmenování ulic projednával vloni na červnovém zasedání zastupitelstva. "Pojmenování ulic bylo jedním z podnětů, které navrhli sami občané při loňských setkáních s vedením města, a je jedním z těch, které lze vyřešit relativně rychle," říká starosta Znojma Jan Grois. Se setkáváním s obyvateli městských částí chce podle svých slov i nadále pokračovat. "Vnímám jako velmi důležité potkávat se s lidmi a přímo s nimi řešit jejich problémy," dodává starosta Grois.
Místostarosta Znojma Jan Blaha, který má tuto agendu na starosti, dodává: "Oblekovice byly poslední částí města, kde ulice neměly své názvy. Děkuji pracovní skupině - odvedla odborně zdatnou práci, též občanům Oblekovic, kteří se do ankety zapojili. Mé poděkování směřuje i k členům oblekovické příměstské komise za opravdu konstruktivní přístup. Věřím, že správní odbor dotáhne celý proces nyní spojený hlavně s administrativními záležitostmi do zdárného konce, k plné spokojenosti občanů."
V Oblekovicích tak ponesou ulice následující názvy: Oblekovická, U Řeky, Nová Oblekovická, Barevná, Evropská, Květnovská, U Výzkumky, Společná, U Traktorky, Šeříková, Jaroslavická, K Závlaze, Okurková, Bohumilický mlýn, Bohumilická, Za Mostem, Středová, Pod Sklepy, U Pramene, Nesachlebská, Pod Šibeníkem, Šípková. Kromě nových názvů zastupitelé schválili i přejmenování části ulice Dukelských bojovníků, která přechází i do katastru Oblekovic a která nyní v této částí ponese název Evropská.
Všechny návrhy názvů ulic projednala pracovní skupina vytvořená ze zástupců vedení města, městského úřadu a členů komise pro příměstskou část Oblekovice. Skupina při výběru ulic přihlížela jak k názoru občanů, tak k doporučení komise.
Se zavedením názvů ulic souvisejí i administrativní povinnosti pro občany. Odbor správní Městského úřadu ve Znojmě bude včas občany informovat o nejdůležitějších povinnostech spojených s pojmenováním ulic a přidělením čísla orientačního, ať už je to samotná výměna občanských průkazů nebo ohlašovací povinnosti například vůči zdravotním pojišťovnám aj. Výměna občanských průkazů proběhne během letních prázdnin, a to vzhledem ke skutečnosti, že od 1. července 2018 se budou vydávat nové typy průkazů s čipem. Městský úřad pro výměnu občanských průkazů vyčlení občanům Oblekovic mimořádné úřední hodiny.
Zodpovídá: Ing. Zuzana Pastrňáková
Vytvořeno / změněno: 13.2.2018 / 13.2.2018
https://www.znojmocity.cz/pojmenovani-ulic-v-oblekovicich/ds-1236
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pan Benis Pan Benis | E-mail | 21. července 2018 v 13:42 | Reagovat

Ahhahahahahahahahahhaha Ulice Benis :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Reklamy nejsou výbírány nikým z občanů Oblekovic. Tento web je díky reklamám zadarmo.