Posílení ranního autobusu

9. června 2017 v 13:39 |  Co právě komise řeší

Starosta reaguje na podněty občanů Oblekovic. Ti budou mít od září nový autobusový spoj

Starosta Vlastimil Gabrhel ubral jednu starost obyvatelům Oblekovic. Reagoval na jejich podněty ohledně přeplněných ranních autobusů a společně s radou města odsouhlasil posílení ranního spoje městské autobusové dopravy tak, aby se školáci z Oblekovic v době vyučování dostali pohodlně do školy. "Dosavadní spoj nestíhal všechny pobrat. Nově vzniklý spoj bude fungovat již od nového školního roku. Na potřebu posílení spoje nás upozornili oblekovičtí. Jsme rádi, že se nám podařilo problém vyřešit takto kvapně," uvedl starosta Vlastimil Gabrhel.
Změna se dotkne spoje č. 26 linky č. 835 804 vyjíždějícího z Přímětic, jemuž bude prodloužena konečná stanice do zastávky Oblekovice Nesachleby, odtud bude vyjíždět už jako spoj č. 31 linky č. 835 805 směr Hluboké Mašůvky. U obou linek tak bude původní konečná stanice ze zastávky Oblekovice Casino přesunuta do zastávky Oblekovice Nesachleby. Přesný čas odjezdu spoje bude zanesen v upraveném jízdním řádu od 3. září 2017.
Spoj č. 33, který zajišťuje dopravu školáků nyní a který vyjíždí ze zastávky Oblekovice Nesachleby v 7:17 hodin, nestačí pobrat všechny cestující, především žáky z přilehlých Bohumilic a Nesachleb. Proto bylo navrženo řešení v podobě prodloužení trasy dvou jiných do Oblekovic zajíždějících spojů. Roční náklady s tím spojené byly vyčísleny přibližně na 25 000 korun.

Tento požadavek s podpisy 30-ti občanů byl od oblekovické komise na radnici poprvé zaslán 29.5.2015.

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 major Táhlo major Táhlo | 10. června 2017 v 10:25 | Reagovat

Výborná zpráva pro občany. Děkuji komisi i starostovi. Jen tak dál. Dobrá práce !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Reklamy nejsou výbírány nikým z občanů Oblekovic. Tento web je díky reklamám zadarmo.