Květnové události 2017

2. června 2017 v 15:45 |  Oznámení
Pro zájemce o dění v Oblekovicích informujeme o událostech z uplynulých týdnů.

Na počátku května pan starosta v novinách informoval občany, že je odhodlaný komisi pro Oblekovice zrušit a převzít zodpovědnost za stav Oblekovic osobně.

Následně 9.5. proběhla v kulturním domě veřejná schůze občanů, zaměstnanců Městského úřadu a pana starosty. Schůze se zúčastnilo asi 50 občanů. Na dotaz, proč se o schůzi svolané Městským úřadem neinformovalo rozhlasem nebo opět dopisem, odpověděla mluvčí MÚ, že oznámení v městských novinách je dostačující. Dále se pan starosta vyjádřil k 17 požadavkům přípravného výboru zaslaných v dubnu Městskému úřadu a informoval posluchače, že na většině uvedených problémů se už pracovalo i před jejich zasláním od přípravného výboru.
Další veřejná schůze, kde se bude pan starosta věnovat osobně Oblekovickým občanům bude v červnu. Zde bude informovat o práci MÚ pro Oblekovice za uplynulý měsíc a vyslechne si názory a požadavky občanů.

15.5. bylo letos poprvé provedeno sečení trávy na některých městských pozemcích v Obelkovicích. Někde tráva zůstala neposečena, například kolem hřiště v Nesachlebech nebo u zastávky Bohumilice I a na dalších místech.

18.5. vydal Městský úřad vyrozumění o přezkoumání návrhu přípravného výboru na konání referenda o osamostatnění. V něm konstatoval, že návrh splňuje všechny náležitosti podle zákona, byl podepsán 384 občany Oblekovic a bude předložen k projednání zvolenému Zastupitelstvu města Znojma.

Písemné vyjádření k zaslaným 17 požadavkům Městský úřad stále občanům Oblekovic nedodal, přestože to byl požadavek komise i přípravného výboru..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Reklamy nejsou výbírány nikým z občanů Oblekovic. Tento web je díky reklamám zadarmo.