Podání petice MÚ

24. března 2017 v 11:25 |  Oznámení
Vážení spoluobčané, vážení zastupitelé,

v uplynulých měsících jsme jako skupina aktivních občanů iniciovali veřejnou debatu o nápravě zanedbaného stavu městské části Oblekovice. Na první veřejné schůzi dne 19.1.2017 od zástupců města zaznělo, že Oblekovice nemohou počítat s žádnými většími investicemi od městského úřadu. Jedním z důvodů, který byl zástupci města uveden, bylo využívání financí plynoucí z Oblekovic na hrazení současného dluhu města. Následně jsme začali řešit možnost osamostatnění Oblekovic.

Na druhé veřejné schůzi dne 8.3.2017, kdy už byli občané seznámeni s podmínkami osamostatnění, s názory městského úřadu zastoupeného panem starostou a jeho dvěma dopisy a s názory přípravného výboru a hostů z řad ex-starostů, se občané vyjádřili pro vyhlášení referenda o osamostatnění Oblekovic.

Na základě ohlasů občanů byla sepsána petice a zatím podepsána 362 občany s trvalým bydlištěm v katastru Oblekovice. To je podle zákona o místním referendu nutných 30% oprávněných občanů. S možností podpisu petice jsme navštívili a doma zastihli asi polovinu domů v katastru Oblekovice. Kdo má zájem přidat svůj podpis, může kontaktovat některého z členů přípravného výboru.

Touto peticí žádáme Radu města Znojma složenou ze zastupitelů těchto podepsaných občanů, aby připravila referendum o osamostatnění městské části Oblekovice, a aby zajistila změnou katastrálního území nebo jinou úpravou naplnění zákona o obcích a umožnění prosazení vůle nadpoloviční většiny obyvatel Oblekovic, které jako zastupitelé na městské radnici zastupují.

Petice bude podána na červnovém zasedání zastupitelstva.

Za Přípravný výbor:
Tomáš Goldmann
Zbyněk Profota
Oldřich Procházka
Petr Štancl
Ivona Vítková

.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Reklamy nejsou výbírány nikým z občanů Oblekovic. Tento web je díky reklamám zadarmo.